Změna směn zaměstnavatelem

Jak jsme pomohli – Právní poradna online

Dotaz:

Dobrý den, Jsem zaměstnaná již 1,5 roku. Do firmy jsem nastupovala z důvodu flexibilní pracovní doby, jelikož mám 4 letého syna a jsem samoživitelka. Teď nastoupilo bohužel nové vedení, které nám nařizuje pracovat na 2 směny. Jelikož v pracovní smlouvě nemáme uvedenou flexibilitu, ale pouze požadovaný počet hodin, budeme nuceni podat výpověď, někteří již podali. Zaměstnavatel nesouhlasí s výpovědí na dohodu (výpovědní dobu ale odchodit nemůžeme).

Odpověď advokáta:

Dobrý den, řešení věci se odvíjí od toho, jak je pracovní doba (a případně směnný provoz) sjednán v pracovní smlouvě. Pokud není v pracovní smlouvě výslovně sjednaná pracovní doba, pak pracovní dobu určuje zaměstnavatel, a to vč. případných odpoledních směn. Jinak je tomu v případě, kdy zaměstnankyně pečuje o dítě mladší 15 let (viz § 241 zákoníku práce). V takovém případě je zaměstnavatel povinen zohlednit při rozvržení pracovní doby potřeby zaměstnankyň a dětí, o které pečují a požádáte-li o to písemně, je povinen Vám upravit pracovní dobu, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Za vážné provozní důvody se považuje např. situace, kdy by byl úpravou pracovní doby znemožněn, narušen nebo vážně ohrožen řádný provoz (plnění úkolů nebo činnosti) zaměstnavatele. Pokud nebude i nadále zaměstnavatel ochoten pracovní dobu upravit, doporučuji se obrátit na oblastní inspektorát práce.

Řešíte podobnou situaci a rádi byste se poradili s právníkem? Vyzkoušejte právní poradnu Verdikto. Odpověď advokáta obdržíte do druhého dne.

Poradit se s právníkem za 199 Kč

Sledujte nás také na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *