PoradnaBezplatná právní poradna - na koho se obrátit?

Bezplatná právní poradna – na koho se obrátit?

Určitě se vám to již stalo. Byli jste v situaci, kdy jste potřebovali právní radu. Možná nic složitého, jen jste si chtěli ověřit svůj postup či některé informace. Jenže na koho se v takové situaci obrátit? Možný řešením je bezplatná právní poradna. I ta má však své nevýhody.

Kde najdete právníka zdarma?

V dnešní době je vše volně dostupné na internetu. Mohlo by se zdát, že si každý může veškeré informace dohledat jednoduše sám a nemusí tak vyhledat právní pomoc odborníka. Opak je však pravdou. Ať už řešíte sebemenší právní problém, vždy je dobré se poradit s advokátem, ať už v rámci bezplatné právní poradny či placené poradny.

Víte, jaký je rozdíl mezi právníkem a advokátem?

Pokud jste v tíživé finanční situaci, můžete využít některou z dostupných bezplatných právních poraden. Vždy je však třeba pamatovat, že bezplatné poradenství má svá úskalí a že se vám právní poradna zdarma nemusí vždy vyplatit.

Bezplatná právní poradna – nevýhody

Prvním problémem je již samotná dostupnost bezplatné právní pomoci. Poradny zdarma fungují často v omezeném režimu a nemůžete se na ně tak obrátit kdykoliv potřebujete. Omezený režim se poté promítne také v intervalu odpovědi, na kterou můžete čekat také několik dní či týdnů. Dalším problémem je odpovědnost. Každý advokát musí být povinně pojištěn a nese tak odpovědnost za právní radu. V právních poradnách zdarma pak většinou odpovídají studenti či jiné osoby, které tak odpovědnost nenesou. Nemluvě o potřebné odbornosti.

Jaké jsou alternativy právní poradny zdarma?

Naprosto vám rozumíme. Říkáte si, na koho se tedy mohu obrátit, pokud mám pouze jednoduchý právní dotaz. Za odpověď ano/ne přeci nebudete platit hodinovou sazbu 2 000 Kč.

Přesně z tohoto důvodu jsme vytvořili právní poradnu Verdikto. Díky využívání moderních technologií jsme schopni snížit náklady našim advokátům na minimum, a vám tak poskytovat odbornou právní pomoc za zcela symbolické ceny. V právní poradně vám tak odpovídá více než 80 advokátů z celé České republiky pokrývajících všechny právní specializace. Odpověď na váš dotaz tak díky tomu obdržíte do 24 hodin.

Právní poradna Verdikto.czBezplatná právní poradnaBěžné advokátní kanceláře
Cenová dostupnost✔️✔️
Odpověď do 24 hodin✔️
Jistota, že odpovídá advokát✔️✔️
Odpovědnost za právní rady✔️✔️

V případě, že potřebujete komplexní právní službu, je vždy lepší domluvit se s advokátem na individuální konzultaci. Na webu Verdikto.cz jsme pro vás navíc nechali advokáty přesně rozepsat jednotlivé právní služby. U veškerých služeb tak dopředu víte, co od služby můžete očekávat a kolik vás bude služba stát.

Kolik stojí právník jsme pro vás sepsali v samostatném článku.

V právní poradně Verdikto jsme pomohli již tisícům klientů při řešení každodenních záležitostí. Vedle toho pro vás připravujeme odborné články na různá témata a na našem blogu také naleznete konkrétní případy, kterými se advokáti v právní poradně zabývali.

Přidat komentář

Vyplňte prosím Váš komentář
Vyplňte prosím své jméno

Nejčtenější články

Nejnovější články

Další články